Descriere

Bine ați venit la cursul nostru „Bazele Word și Microsoft Excel” dedicat copiilor cu dizabilități!

Iată câteva dintre beneficiile cheie pe care le oferim în cadrul acestui program specializat:

• Accesibilitate adaptată: Cursul nostru este conceput pentru a fi accesibil și adaptat nevoilor individuale ale copiilor cu dizabilități, oferindu-le oportunitatea de a învăța într-un mediu confortabil și încurajator.
  • Dezvoltare a abilităților de utilizare a calculatorului: Prin intermediul acestui curs, copiii vor dobândi abilități esențiale pentru utilizarea computerului, inclusiv navigarea în sistemele de operare și în aplicațiile Microsoft Word și Excel.
  • Creșterea încrederii și independenței: Pe măsură ce copiii își însușesc abilitățile de utilizare a calculatorului, vor câștiga încredere în capacitățile lor și vor deveni mai independenți în gestionarea sarcinilor de zi cu zi.
  • Învățare practică: Cursul nostru se bazează pe o abordare practică, oferind copiilor oportunități ample de a aplica cunoștințele învățate în activități practice și exerciții relevante.
  • Îmbunătățirea comunicării și organizării: Prin utilizarea aplicațiilor Word și Excel, copiii vor dezvolta abilități de comunicare și organizare, învățând să creeze documente structurate și să organizeze și să analizeze date într-un mod eficient.

Acest curs beneficiază de suport individualizat!

Fiecare copil beneficiază de suport 1 la 1 din partea voluntarilor noștri calificați, care îi îndrumă și îi sprijină pe parcursul întregului proces de învățare.

Detaliile Cursului
  • Price Gratuit
  • Vârsta11-17 ani
  • Ora11:00 sau 13:30
  • Capacitate20 de copii
  • Durată1 oră
Marius Braila
Founder & Mentor
Marius Brăila
Inscriere Curs Copii

Pe ce ne vom concentra

• Inițiere în programul Microsoft Word
    • Inițiere în Microsoft Excel
    • Abilități de utilizare a calculatorului
    • Navigarea în sistemul de operare
    • Abordare practică
    • Dezvoltarea abilităților de comunicare
    • Dezvoltarea abilităților de organizare
    • Crearea documentelor Word și Excel

Activități incluse

• Operare pe calculator
    • Lucru în aplicațiile Microsoft Word și Excel
    • Creare de documente
    • Navigare în sistemul de operare
    • Învățare practică
    • Accesibilitate adaptată
    • Suport individualizat
    • Exerciții practice și relevante

Ce spun părinții

"Asociatia Supereroilor" este despre fapte bune si oameni frumosi, despre descoperirea abilitatilor care te pot transforma intr-un "supererou", despre incredere si speranta ca imposibilul poate deveni posibil. Unul dintre oamenii frumosi care completeaza si defineste echipa este Marius Braila, care si-a descoperit "superputerea", o cultiva si o transforma din iubire intr-un dar de suflet, atat pentru copii care au nevoie sa-si dezvolte constant abilitatile, cat si pentru parintii lor, care au prilejul sa creada in potentialul propriului copil. Felicitari oameni minunati si ne bucuram din tot sufletul ca v-am cunoscut!
    Oana
    Părinte de Supererou