Voluntariat

La Asociația Supereroilor, voluntarii aduc timp și iubire! Ca voluntar, te implici activ în sprijinirea copiilor cu dizabilități, ghidându-i în rezolvarea sarcinilor și oferindu-le sprijinul și feedback-ul pozitiv de care au nevoie. În pauze, faci parte dintr-o echipă tânără care se distrează și ia masa împreună, schimbi idei cu mentori și coordonatori de voluntari și îți dezvolți Empatia și Inteligența Emoțională. Vino să îți petreci sâmbetele distrându-te alături de o gașcă de prieteni!

Ce ai de făcut?
  • Asiști copiii în rezolvarea task-urilor
  • Îi motivezi / îi încurajezi
  • Asiguri necesarul materialelor la sală
Ce primești?
  • Oportunitati de a-ti dezvolta Empatia și Inteligența Emoțională
  • Training-uri, cursuri și evenimente ocazionale
  • Training pentru predarea cursurilor oferite către beneficiari
  • Tricou și cană de Voluntar
  • Diplomă și certificat de voluntariat
Voluntar

Donații Persoane Fizice

Lei 10

Lei 50

Lei 100

Lei 500

SAU

Redirecționează 3.5% din impozitul pe profit

Dacă dorești să direcţionezi 3,5% din impozitul tău către Asociaţia Tzuby’s Kids, poți completa acest formular online, de pe telefon sau tabletă, și ne trimiteți fișierul rezultat prin email la adresa contact@supereroi.org

Donează prin transfer bancar

Poți face donaţii individuale sau recurente, către:

Asociatia Supereroilor

CIF: 47888339

Cont RON:

RO71BTRLRONCRT0671784101

Cont EUR:

RO21BTRLEURCRT0671784101

Deschis la Banca Transilvania

Donează pe Galatnom

Donații online pentru proiecte specifice, rapid și fără comisioane prin plarforma Galantom.
    circle_2
    Ajută-ne să ajutăm

Reprezinți o companie? Poți dona!

Sponsorizări

Legea sponsorizării, împreună cu Noul Cod Fiscal, permite societăţilor comerciale să ofere sponsorizări organizaţiilor de caritate şi să beneficieze de facilități fiscale. Facilitatea fiscală permite practic sponsorului să plătească efectiv suma respectivă nu în contul impozitului pe profit, ci către o organizaţie precum Asociaţia Supereroilor, asociaţie eligibilă conform Legii 32 /1994 având ca obiect de activitate servicii sociale şi comunitare în beneficiul copiilor cu dizabilități.

Cum poți face asta?
    • PASUL 1: semnăm un contract de sponsorizare – poți descărca varianta noastră uzuală de contract folosind acest link [de adaugat link contract];
    • PASUL 2: plătește suma prevăzută în contract iar, în momentul plății impozitului către Stat, această sumă va fi dedusă din totalul de plată.
    SAU
    Parteneriate Strategice

Căutăm parteneri care să ne susțină activitatea! Iată provocările noastre curente:

• Căutăm un partener strategic din zona de HoReCa pentru a ne susține mesele oferite voluntarilor. Contactează-ne pentru detalii.
    • Căutăm traineri case se pot implica pe partea de cursuri pentru a ne ajuta să construim abilități pentru copiii cu dizabilități. Contactează-ne pentru detalii.
    Cei care ne sustin

Partenerii noștri